Zmaji ugnali Innsbruck

HC TWK Innsbruck - HDD Olimpija 3:4 PS.

Zeleno-bele je po domači tekmi z Bolzanom, kjer so slavili z 1:0, čakalo gostovanje v Innsbrucku. Tja so se odpravili z jasnim ciljem - na vsak način so želeli osvojiti nove točke, kar jim je tudi uspelo!

V prvi tretjini so povedli gostitelji. Za veselje približno 2.800 gledalcev je najprej poskrbel Austin Smith, ki je v 14. minuti zadel za 1:0. Zmaji se niso pustili zmesti in so na zadetek hitro odgovorili. Za izenačenje je v 18. minuti, po podaji Aleša Mušiča in Raphaela Bussieresa, poskrbel Sacha Guimond. V drugi tretjini je nato za novo vodstvo domačih poskrbel Nick Ross, ki je v 25. minuti premagal Tilna Spreitzerja. Za ponovno izenačenje je nato po natančni podaji Marka Čepona v 36. minuti poskrbel Aleš Mušič. V zadnji tretjini so nato spet povedli gostitelji. Za 3:2 je v 40. minuti zadel strelec prvega gola srečanja, Austin Smith. Veselje domačih pa ni trajalo prav dolgo, saj je že kmalu za tem, v 46. minuti, Andyja Chioda ugnal Gilbert Gabor. Podala sta Aleš Mušič in Nik Pem. Ker je rezultat tudi po podaljšku ostal izenačen, sta ekipi izvajali kazenske strele. Pri tem so bili uspešnejši zmaji, zmagoviti zadetek pa je prispeval Aleš Mušič, ki je na srečanju tako prispeval dva gola in dve podaji.

HC TWK Innsbruck - HDD Olimpija Ljubljana 3:4 PS (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)